کارگروه فناوری اطلاعات

مسیری در جهت تقویت و توسعه نقش بانوان ایران زمین در عرصه های اقتصادی، فرهنگی و تجاری

it

هدف از تاسیس کارگروه فناوری اطلاعات:

برای موفقیت هر چه بیشتر در تجارت، بویژه در حوزه فناوری اطلاعات ، قطعا نیاز به خدمات تکمیلی دیگری خواهید داشت. خدمات تخصصی برای رشد و حمایت استارتاپ ها و نیز استفاده از مشاوره های تخصصی در حاشیه شبکه سازی با طرف اتریشی و نیز مشاوره های تخصصی تماما جزو خدمات تکمیلی است که می توانید آنها را با همکاری کارگروه فناوری اطلاعات دریافت نمایید

it committee min1
IT2

اصول حاکم بر کارگروه فناوری اطلاعات

هر چند که برخوردار بودن از دانش فنی و محصولات پیشرفته جزو الزامات جدی تجارت در بازار IT و ICT کشور اتریش است ، با این حال آشنایی با فضا و شرایط محیطی بازار اتریش ، آشنایی با چگونگی ورود به مذاکرات بازرگانی تخصصی ، نحوه رایزنی مانند مذاکرات حضوری و آنلاین، رد و بدل ایمیل و یا پیام گذاری در شبکه های اجتماعی هم از الزامات مهم در موفقیت در این حوزه محسوب می شود. در کارگروه فن آوری اطلاعات ، برنامه های مفیدی برای کمک به تقویت این مهارت با رویکرد IT در نظر گرفته شده است.

اهداف کارگروه فناوری اطلاعات

از اصلی ترین اهداف کارگروه فناوری اطلاعات ، کمک به ایجاد تعامل و همکاری های بازرگانی ، فنی و علمی مابین شرکت های فعال و نیز مراکز علمی و دانشگاهی در حوزه فناوری اطلاعات در دو کشور ایران و اتریش است. این همکاری ها در قالب مشارکت در تولیدات فنی ، مشارکت در پشتیبانی فنی محصولات، مشارکت در صادرات محصولات IT و ICT، اخذ نمایندگی های متنوع ، اعزام نیروی های فنی ، تعاملات دانشگاهی و پژوهشی ما بین شرکت ها و مراکز علمی و دانشگاهی ایرانی و اتریشی عضو کارگروه است.

  • برگزاری دوره های تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات در چارچوب داخلی و  بین المللی و در جهت توانمند­سازی اعضا
  • ایجاد ارتباط با پژوهشکده ها، دانشگاه ها و متخصصین مرتبط، جهت طراحی، شناسایی و اجرای سیستمهای فناوری اطلاعات و ارتباطات
  • تدوین دستورالعمل ها، قوانین و مقررات در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات بر اساس استانداردهای جهانی و کشوری
  • کمک به یکسان سازی خدمات و کیفیت سیستم های اطلاعاتی و ارتباطی بین کشور ایران و اتریش
  • انجام طرح‌های پژوهشی بنیادی، کاربردی و توسعه‌ای در زمینه صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات گرایش‌های وابسته به آنها در جهت صادرات محصولات این صنعت.
  • تولید علم، ترویج، اشاعه، مدیریت و هدایت علمی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات

درخواست عضویت در کارگروه

به اطلاعات تکمیلی نیاز دارید؟ با همکاران ما در تماس باشید

همکاران ما در دبیرخانه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش آماده پاسخگویی به پرسش های شما در مورد اهداف و چشم انداز های کارگروه فناوری اطلاعات هستند.