ما را دنبال کنید:

همکاری تخصصی با سایر کارگروه ها

برای موفقیت هر چه بیشتر در تجارت، بویژه در حوزه فناوری اطلاعات ، قطعا نیاز به خدمات تکمیلی دیگری خواهید داشت. خدمات تخصصی برای رشد و حمایت استارت آپ ها و نیز استفاده از مشاوره های حقوقی برای عقد قراردادها، استفاده از هنر و موسیقی در حاشیه شبکه سازی با طرف اتریشی و نیز مشاوره های تخصصی در زمینه تجارت ، مهندسی راه و ساختمان و گردشگری، تماما جزو خدمات تکمیلی است که می توانید آنها را با همکاری کارگروه فناوری اطلاعات ، از دیگر کارگروه های ایجاد شده در اتاق اخذ نمایید.

آمادگی ورود به بازار IT و ICT اتریش

هر چند که برخوردار بودن از دانش فنی و محصولات پیشرفته جزو الزامات جدی تجارت در بازار IT و ICT کشور اتریش است ، با این حال آشنایی با فضا و شرایط محیطی بازار اتریش ، آشنایی با چگونگی ورود به مذاکرات بازرگانی تخصصی ، نحوه رایزنی مانند مذاکرات حضوری و آنلاین، رد و بدل ایمیل و یا پیام گذاری در شبکه های اجتماعی هم از الزامات مهم در موفقیت در این حوزه محسوب می شود. در کارگروه فن آوری اطلاعات ، برنامه های مفیدی برای کمک به تقویت این مهارت با رویکرد IT در نظر گرفته شده است.

شبکه سازی و توسعه کسب و کار

قدم اول در ایجاد همکاری با دیگر شرکت های عضو ایرانی و اتریشی ، ایجاد ارتباط و آشنایی اولیه است. در راستای این ارتباطات است که نیازهای فنی و بازرگانی در پروژه های مختلف، طرح و در نتیجه ، همکاری و فعالیت های مشترک در پروژه ها شکل می گیرد. در کارگروه فناوری اطلاعات ، فعالیت های متنوعی برای ایجاد فضای شبکه سازی (Networking) ایجاد شده است. برگزاری وبینارها ، سمینارها و ایجاد Side Event ها در حاشیه این نوع از اجلاس ها نیز از جمله فعالیت های اتاق در جهت انجام شبکه سازی است.

برقراری تعامل حرفه ای و تجاری

از اصلی ترین اهداف کارگروه فناوری اطلاعات ، کمک به ایجاد تعامل و همکاری های بازرگانی ، فنی و علمی مابین شرکت های فعال و نیز مراکز علمی و دانشگاهی در حوزه فناوری اطلاعات در دو کشور ایران و اتریش است. این همکاری ها در قالب مشارکت در تولیدات فنی ، مشارکت در پشتیبانی فنی محصولات، مشارکت در صادرات محصولات IT و ICT، اخذ نمایندگی های متنوع ، اعزام نیروی های فنی ، تعاملات دانشگاهی و پژوهشی ما بین شرکت ها و مراکز علمی و دانشگاهی ایرانی و اتریشی عضو کارگروه است.

ماموریت های کارگروه فناوری اطلاعات

  • برگزاری دوره های تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات در چارچوب داخلی و  بین المللی و در جهت توانمند­سازی اعضا
  • ایجاد ارتباط با پژوهشکده ها، دانشگاه ها و متخصصین مرتبط، جهت طراحی، شناسایی و اجرای سیستمهای فناوری اطلاعات و ارتباطات
  • تدوین دستورالعمل ها، قوانین و مقررات در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات بر اساس استانداردهای جهانی و کشوری
  • کمک به یکسان سازی خدمات و کیفیت سیستم های اطلاعاتی و ارتباطی بین کشور ایران و اتریش
  • انجام طرح‌های پژوهشی بنیادی، کاربردی و توسعه‌ای در زمینه صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات گرایش‌های وابسته به آنها در جهت صادرات محصولات این صنعت.
  • تولید علم، ترویج، اشاعه، مدیریت و هدایت علمی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات