درباره ما

درباره ما

پل ارتباط تجاری ایران و اتریش

اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش فعالیت خود را از ۱۳۹۶/۱۲/۲۸ با هدف گسترش و تقویت پیوندهای بازرگانی، صنعتی و اقتصادی میان فعالان اقتصادی ایرانی و اتریشی و ارائه خدمات پشتیبانی و تسهیل و ترویج ارتباط میان دو کشور آغاز نمود.
در ابتدای مسیر تلاش کردیم تا افق آینده اتاق را به سمت نگرشی نوین و مدرن سوق دهیم تا از این طریق بتوانیم یک سازمان پیشرو و ارزش‌آفرین را پایه‌گذاری و مدیریت کنیم. در همین راستا اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش به‌صورت پیوسته با برگزاری جلسات هم‌اندیشی و B2B، شبکه‌سازی، سمینارها، وبینارها، اعزام هیئت‌های تجاری و سایر رویدادها به دنبال نیل به اهداف مذکور بوده است.

ارزش های ما

ارزش های ما بر مبنای کرامت انسانی، اعتماد متقابل و کار گروهی و باهدف بهبود مستمر رویه کاری استوار بوده و همواره به دنبال بهبود استانداردهای کاری مجموعه خود هستیم. ما در تلاشیم تا ارزش های زیر را سرمشق رویه های خود قرار دهیم:
ترکیب فعالیت اقتصادی با تعهد اجتماعی، قاطعیت در تعیین اهداف و انعطاف در اتخاذ روش ها و توجه کافی به انضباط سازمانی و الزامات ناشی از سلسله مراتب

ماموریت ما

ما به‌عنوان یک سازمان ایرانی با نگرشی بین‌المللی به دنبال اجرای رویه‌های زیر هستیم: افزایش رضایت و ارتقا سطح خدمات به اعضا و طرف‌های ذینفع. برگزاری برنامه‌های مختلف با هدف ایفای مسئولیت‌های اجتماعی شناسایی و رفع ریسک‌های فرآیندی، استفاده بهینه از فرصت‌ها در جهت پیشبرد اهداف اتاق. ارزیابی دائم شرایط اقتصادی و بازرگانی دو کشور و ارائه راهکارهای تسهیل روابط تجاری افزایش سهم این مجموعه در آموزش، آگاهی و ارتباطات با کشور اتریش برقراری ارتباط و تعامل سازنده با کلیه مراجع ذیربط

نگرش ما

حضور و عضویت بازرگانان شناخته‌شده ایرانی و نیز رتبه نخست اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش در میان دیگر اتاق‌های مشترک، رسالت ما را در این عرصه سخت‌تر و سنگین‌تر می‌کند بنابراین در تلاشیم تا کیفیت خدمات مجموعه را بالاتر ببریم و خدمات متفاوتی را به اعضا و صاحبان شرکت‌ها ارائه دهیم.

با هم قوی تر خواهیم بود

فعالیت و ارائه خدمات مسئولانه در اتاق مشترک بازرگانی جز با تکیه بر ارزش‌های سازمانی و تشویق اعضای دبیرخانه به رعایت اصول کاری مندرج در منشور اخلاقی میسر نمی شود.

منشور اخلاقی اتاق در قبال هموندان، مخاطبان و مشتریان

  •  حفظ حریم شخصی و خصوصی و رازداری، خط‌مشی حرفه‌ای ما است.
  • پایبندی به تعهدات، به‌ویژه در ارائه خدمات، خصلت سازمانی ما است.
  • احترام و حفظ کرامت انسانی هموندان، در هر شرایطی سرلوحه مرام اخلاقی ما است.
  • ارائه خدمات همراه با رعایت استانداردهای کیفیت را فراتر از وظیفه حرفه‌ای، تعهد اخلاقی نیز می‌دانیم.
  • رعایت انصاف در عقد قرارداد و دوری از هرگونه دادوستد ناروا را شرط ارائه خدمات اخلاق محور می‌دانیم.
  • مواجهه صادقانه، عادلانه، صریح و اجتناب از هرگونه فریب، مرام اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش است.
  • انتقاد، حق هموندان و اعضا اتاق است. پاسخگویی، نقدپذیری و جبران خسارت ناشی از عملکرد اتاق، مرام ما است.
  • سرعت، دقت، سهولت و کیفیت در ارائه خدمات، وجهه همت دبیرخانه اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش است.
  • اطلاع‌رسانی شفاف، به‌موقع، دقیق و کامل و ارائه مشاوره مؤثر و آموزش لازم، پاسخ ما به حق اطلاع‌یابی هموندان و اعضا است.
  • دیدگاه هموندان و اعضا را ارج می‌نهیم و با تنوع در ارائه خدمات و با انعطاف‌پذیری و استقبال از نیاز و سلیقه اعضا، بر حق انتخاب هموندان تأکید می‏کنیم.

تاریخچه ما

اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش فعالیت خود را از سال ۱۳۹۷ با هدف ایجاد ارتباط بازرگانی، تجاری و حقوقی بین بازرگانان و تجار ایرانی و اتریشی آغاز نمود. در همین راستا اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش هرساله با حضور و یا برگزاری جلسات هم‌اندیشی و B2B، شبکه‌سازی، سمینارها، وبینارها، اعزام هیئت‌های تجاری و سایر _ رویدادها به دنبال نیل به اهداف مذکور است.

آذرماه ۱۴۰۰
انتخاب اتاق ایران و اتریش به عنوان اتاق طلایی در سال ۱۳۹۹
اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران همه‌ساله و در بازه‌های زمانی شش‌ماهه نسبت به ارزیابی عملکرد اتاق‌های بازرگانی اقدام می‌نماید. در آخرین ارزیابی انجام‌شده، اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش در صدر اتاق‌های مشترک بازرگانی، با رتبه طلایی ایستاد.
آذرماه ۱۴۰۰
تیرماه ۱۴۰۰
هیئت مدیره دوره دوم
آقای ناصر ریاحی (رئیس هیئت مدیره) آقای علیرضا ناظم الرعایایی (نایب رئیس) آقای نریمان صدری (نایب رئیس) آقای علیرضا خالق (خزانه دار) آقایان: علیرضا شمس فرد، انوشیروان کریمی، امیررضا صوفی نژاد، کامران رضایی، بهزاد یعقوبی (اعضا هیئت مدیره) آقای امیر سامان مولوی تبریزی (بازرس اصلی)
تیرماه ۱۴۰۰
آذرماه ۱۳۹۹
با هدف توسعه مناسبات تجاری دو کشور
با توجه به‌ضرورت تسهیل مناسبات اقتصادی و گسترش فعالیت‌های بین دو کشور ایران و اتریش، نمایندگی اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش در وین آغاز به کار نمود. با تصویب هیئت‌مدیره اتاق مشترک، آقای امیر زرگر عهده‌دار نمایندگی اتاق مشترک ایران و اتریش در وین گردید.
آذرماه ۱۳۹۹
اردیبشهت ماه ۱۳۹۹
رویکرد جدید اتاق در دوران کرونا
یکی از فعال ترین بخش های دبیرخانه اتاق برگزاری رویدادها، جلسات و نشست های آموزشی است. با توجه به قرارگرفتن در شرایط همه گیری و در یک چارچوب هدفمند، تلاش کردیم تا از آغاز سال۱۳۹۹، بسیاری از برنامه ها و رویدادهای خودمان را به صورت مجازی و بدون نیاز به حضور فیزیکی برگزار_نماییم
اردیبشهت ماه ۱۳۹۹
اردیبشهت ماه ۱۳۹۸
اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش به عنوان اتاق رده طلایی ایران در سال ۱۳۹۷
در ارزیابی سالانه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش علی رغم سابقه کوتاه فعالیت خود رتبه طلایی را در بین اتاق های مشترک ایران به دست آورد.
اردیبشهت ماه ۱۳۹۸
بهمن ماه ۱۳۹۶
انتخاب اعضا هیئت مدیره دوره اول
رئیس هیئت‌مدیره: پدرام سلطانی نایب‌رئیس: علیرضا ناظم الرعایایی نایب‌رئیس: ناصر ریاحی خزانه‌دار: علیرضا خالق اعضای هیئت‌مدیره: امیر احمد گلدوست، سید حمیدرضا واعظ پور، حسن شکوهی، علیرضا شمس فرد و ساناز میر هادی
بهمن ماه ۱۳۹۶
اسفند ماه ۱۳۹۶
ثبت اتاق در اداره ثبت شرکت ها
اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش به موجب اختیار قانونی اتاق بازرگانی، صنایع ،معادن و کشاورزی ایران برای تشکیل اتاق های مشترک بازرگانی با سایر کشورها، در تاریخ ۱۳۹۶/۱۱/۱۵ رسمأ تأسیس و در تاریخ ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۶ به شماره ثبت ۴۴۳۵۸ و شناسه ملی ۱۴۰۰۷۵۰۲۷۲۵ در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسید
اسفند ماه ۱۳۹۶