سوالات متداول

سوالات متداول

تیم دبیرخانه آماده پاسخگویی به پرسش های شما در حوزه ای مختلف است. در این بخش رایج ترین پرسش های طرح شده شما را در دسترس قرار داده ایم.

تمام اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند عضو اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش شوند. کافیست مدارک مورد نیاز جهت عضویت را به دبیرخانه اتاق ارائه دهند.

پس از ارسال مدارک و تایید امور ادار ی، عضویت شما در اتاق نهایی خواهد شد و شما می توانید از خدمات این نهاد بهره مند شوید.

برای تمامی اعضا اتاق که دارای کارت بازرگانی فعال هستند کارت عضویت اتاق نیز صادر می شود. در صورتی که ما از اعضا ناظر هستید برای شما مدرک عضویت صادر خواهد شد.

عضو ناظر به عضوی گفته می شود که کارت بازرگانی فعال و یا کارت عضویت در اتاق های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی را نداشته باشند.

تمامی اعضا می توانند از خدمات اتاق بهره مند شوند با این تفاوت که اعضا ناظر حق رای و حضور در انتخابات مجامع عمومی اتاق را ندارند.

بله ولی حق رای و حضور در انتخابات را نخواهند داشت. حق رای برای این اعضا صفر در نظر گرفته خواهد شد.

کلیه اعضا اتاق می توانند از خدماتی چون حضور در هیئت های تجاری، بانک اطلاعات شرکت های اتریشی، برنامه های شبکه سازی و آموزشی و نیز ارائه معرفی نامه جهت ارائه به سفارت و سایر خدمات اتاق استفاده نمایند.

برنامه های شبکه سازی به برنامه هایی گفته می شود که با هدف توسعه ارتباط تجار ایرانی با طرف اتریشی برگزار می شود.

اکثر برنامه های اتاق حول موضوعات تجاری، بازرگانی، حقوقی، استارتاپی و توامندسازی سرمایه انسانی شرکت ها برگزار می شود.

جهت دریافت خدمات اتاق شما می توانید با دبیرخانه اتاق در تماس باشید و یا از طریق ارسال درخواست کتبی خود به آدرس ایمیل info@iajcc.ir نسبت به این امر مبادرت ورزید.

اعزام هیئت های تجاری به عنوان یکی از کلیدی ترین وظایف اتاق های مشترک به شمار می رود. مدارک مورد نیاز و نیز روند حضور در هیئت تجاری از طریق وبسایت و شبکه های اجتماعی اتاق با اعضا و علاقه مندان به اشتراک گذاشته می شود.