پیاده‌سازی پلتفرمی برای ارائه خدمات حمل‌ونقل بین‌المللی توسط دانش‌بنیان‌ها

پیاده‌سازی پلتفرمی برای ارائه خدمات حمل‌ونقل بین‌المللی توسط دانش‌بنیان‌ها

دسترسی سریع به محتوای صفحه

مقدمه

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در کارخانه نوآوری آزادی، پلتفرم آنلاینی برای ارائه خدمات حمل‌ونقل بین‌المللی پیاده‌سازی کردند، به گونه‌ای […]

image not avaliable

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در کارخانه نوآوری آزادی، پلتفرم آنلاینی برای ارائه خدمات حمل‌ونقل بین‌المللی پیاده‌سازی کردند، به گونه‌ای که قادر است با پشتیبانی ۲۴ ساعته، حتی در روزهای تعطیل و ساعات غیر اداری خدمات خود را به مشتریان ارائه دهد.
به گزارش ایسنا، حبیب اللهی، مدیر این شرکت با بیان اینکه این شرکت از دو سال قبل در کارخانه نوآوری آزادی فعالیت خود را برای کم کردن یکی از چالش‌های بزرگ صادرات و واردات کشور در زمینه هزینه‌های حمل و نقل بین المللی آغاز کرد، گفت: از چالش‌های بزرگ صادرات و واردات کشور در زمینه هزینه‌های حمل‌ونقل بین‌المللی، کم‌کردن هزینه است و این شرکت کوشید با ایجاد بازارگاه برای درخواست حمل‌ونقل بین‌المللی و نمایش نرخ مستقیم توسط شرکت‌های حمل‌ونقل بین‌المللی (بدون واسطه در بارهای LCL/FCL و ترکیبی) این چالش را رفع کند.
حبیب‌اللهی، اختلاف ساعت را از دیگر چالش‌های حوزه حمل‌ونقل بین‌المللی عنوان کرد و افزود: در پلتفرم ارائه شده می‌توان خدمات‌دهی خود را با ساعت کشورهای دیگر حتی در روزهای تعطیل هماهنگ و تعیین نرخ کرد.
مجری طرح با اشاره به ویژگی‌های این پلتفرم، توضیح داد: پلتفرم ما در صنعت حمل‌ونقل هیچ‌گونه مشابه داخلی یا خارجی ندارد و کاملا ایرانی است. این پلتفرم دو زبانه است و با پنل‌های کاربری که به شرکت‌های فورواردر بیرون از مرزهای ایران اختصاص خواهد یافت، قادر است خدمات حمل‌ونقل خود را از داخل کشور به خارج از مرزها توسعه دهد.
به گفته وی این محققان در حال حاضر با کشورهای ترکیه، روسیه، عراق و همچنین کشورهای CIS در حال رایزنی و ارتباط هستند تا بتوانند پلتفرم خود را به آنها معرفی کنند.
به نقل از روابط‌عمومی پارک فناوری پردیس، وی با بیان اینکه ما برای توسعه و سرعت عمل و دقت پردازش خود در حوزه هوش مصنوعی ورود کردیم و برای کسب آمادگی لازم جهت ایجاد بستر جدید زنجیره بلوک یا بلاک‌چین (block chain) در حال تلاش هستیم، یادآور شد: خدمات این پلتفرم با پشتیبانی ۲۴ ساعته به مشتریان همراه است.
حبیب اللهی افزود: در حال حاضر سه نفر به صورت تمام وقت و سه نفر از دانش آموختگان دانشگاه به صورت پاره وقت با این شرکت دانش‌بنیان همکاری دارند و حضور در کارخانه نوآوری آزادی علاوه بر امکان استفاده از متخصصان در این زمینه به معرفی و بهتر شناخته شدن این شرکت کمک کرده است.

دسترسی سریع به محتوای صفحه