بازگشایی مدارس اتریش / اعمال مقررات ضدکرونایی

بازگشایی مدارس اتریش / اعمال مقررات ضدکرونایی

دسترسی سریع به محتوای صفحه

مقدمه

بیش از ۶۵۰ هزار کودک در ایالات اتریشی تیرول، اشتایرمارک، فورآرلبرگ، زالتسبورگ، اوبراسترایش و کرنتن در اولین روز سال تحصیلی […]

بازگشایی مدارس اتریش

بیش از ۶۵۰ هزار کودک در ایالات اتریشی تیرول، اشتایرمارک، فورآرلبرگ، زالتسبورگ، اوبراسترایش و کرنتن در اولین روز سال تحصیلی در مراکز آموزشی حضور پیدا کردند.

دولت اتریش مرحله امنیت سه‌هفته‌ای را در سراسر مدارس آغاز کرده است که طی آن، دانش‌آموزان باید طی سه مرحله و در هر هفته یک تست کرونا انجام دهند. دولت در نظر دارد طی این مرحله، میزان نرخ شیوع بیماری کووید -۱۹ از طریق دانش‌آموزان را مورد ارزیابی قرار دهد تا اقدامات بهتری را برای پیشگیری از شیوع بیماری بین آنان تا پایان سال تحصیلی اتخاذ کند.

بعضی از نقاط اتریش نظیر وین، نیدراسترایش و بورگن‌لاند یک هفته پیش از سایر شهرها مدارس را بازکرده و اقدامات اعمال‌شده را به اجرا درآوردند. طی این‌یک هفته، تنها در مدارس پایتخت اتریش نتیجه تست کرونای ۴۵۰ نفر مثبت شد و ۱۲۰ کلاس درسی در وضعیت قرنطینه کامل قرار گرفت.

وزیر آموزش‌وپرورش اتریش مخالفت خود را با قرنطینه کامل کلاس‌ها اعلام و ادعا کرد که اعمال مقررات سختگیرانِ بر روابط بین دانش‌آموزان می‌تواند اثربخش‌تر از قرنطینه باشد. مدیران مدارس موظف خواهند بود پس از مثبت شدن تست هر دانش‌آموز تنها او را در وضعیت قرنطینه قرار دهند و سایرین با رعایت اصول بهداشتی به‌صورت گروهی در کلاس‌های درس حضور پیدا کنند. دانش‌آموزان مبتلابه ویروس کرونا می‌توانند تنها پس از گذشت هفت روز قرنطینه به کلاس‌های خود بازگردند.

جالب است بدانید که استفاده از ماسک حین حضور در کلاس برای دانش‌آموزان اجباری نیست و آن‌ها می‌توانند در هرزمانی که مایل بودند، ماسک بزنند. انجام تست کرونا نیز در مدارس انجام می‌شود بااین‌حال، والدین می‌توانند در بیرون از مدرسه از فرزندان خود آزمایش بگیرند و نتیجه را به مدیران مدرسه تحویل دهند.

دسترسی سریع به محتوای صفحه

مطالب مرتبط