راهکارهایی برای تشخیص بهترین رمز ارز‌ها

راهکارهایی برای تشخیص بهترین رمز ارز‌ها

دسترسی سریع به محتوای صفحه

مقدمه

همان‌طور که می‌دانید بازار رمز ارزها به‌شدت نوسانی است و مهم است که با تحلیل و اطلاعات کافی دست به […]

Solutions to identify the best cryptocurrency

همان‌طور که می‌دانید بازار رمز ارزها به‌شدت نوسانی است و مهم است که با تحلیل و اطلاعات کافی دست به معامله‌گری در این بازار بزنید. در این مطلب می‌آموزیم که چگونه از راهکارهایی برای تشخیص بهترین رمز ارزها استفاده کنیم.

ارزش معاملات

ارزش معاملات، همان‌طور که از اسم آن پیداست، مجموع ارزش کل معاملات انجام‌شده بر روی یک دارایی است. سهامداران باید به دنبال رمز ارزی باشند که ارزش معاملات ۲۴ ساعت گذشته‌اش حداقل ۱۵۰ میلیون دلار بوده باشد.

این موضوع باعث می‌شود تا رمز ارز موردنظر هم نقد شوندگی مناسبی داشته باشد و هم احتمال پامپ و دامپ شدن آن توسط گروه‌های مختلف پایین بیاید.

بازدهی رمز ارزها

بازدهی گذشته یک دارایی تضمینی برای اینکه آن دارایی همیشه پربازده باشد نیست. ولی توجه به سابقه قیمت می‌تواند دلیلی برای بررسی بیشتر آن برای ما فراهم آورد.

الگوی شمع‌های ژاپنی (Candle Pattern) در نمودار قیمت

توجه به الگو‌های شمعی پس از تشخیص روند قیمت بسیار ضروری است. مثلاً تشکیل الگوی پوشای صعودی هنگامی‌که قیمت پس از یک‌روند صعودی پرقدرت اصلاح نزولی تشکیل داده، سیگنالی برای ورود به معامله خرید است.

اندیکاتور SMA

اندیکاتور SMA (۱۰) با شرط تقاطع صعودی با میانگین ۲۰ روزه یکی از بهترین اندیکاتور‌ها برای انتخاب رمز ارزهایی است که احتمال افزایش قیمت دارند. سیگنال خرید وقتی صادر می‌شود که میانگین متحرک ساده ۱۰ روزه به‌صورت صعودی میانگین ۲۰ روزه را قطع کند.

اندیکاتور RSI

یکی دیگر از سیگنال‌های خرید قوی توسط اندیکاتور RSI صادر می‌شود. زمانی‌ که خط RSI به‌صورت صعودی خط ۳۰ را از پایین به بالا قطع کند به آن معنی است که رمز ارز از محدوده اشباع فروش خارج می‌شود.

اندیکاتور MACD

سیگنال خرید توسط MACD زمانی صادر می‌شود که تقاطع صعودی خط MACD با خط سیگنال تشکیل شود.

بهتر آن است نتایجی که از طریق این راهکارها به دست می‌آورید به‌دقت و با توجه به فاکتور‌های بنیادی تحلیل کنید و سپس اقدام به خرید کنید.

دسترسی سریع به محتوای صفحه

مطالب مرتبط