جزئیات تجارت ۱۰ ماهه ایران و اروپا

جزئیات تجارت ۱۰ ماهه ایران و اروپا

دسترسی سریع به محتوای صفحه

مقدمه

یورو استات از مبادلات تجاری بیش از ۳ میلیارد یورویی ایران و اتحادیه اروپا در ۱۰ ماهه ۲۰۲۱ خبر داد. […]

مشوق های صادراتی

یورو استات از مبادلات تجاری بیش از ۳ میلیارد یورویی ایران و اتحادیه اروپا در ۱۰ ماهه ۲۰۲۱ خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کمیسیون اروپا (یورواستات) کل مبادلات تجاری ایران و ۲۷عضو اتحادیه اروپا در ۱۰‌ماهه سال‌جاری میلادی را ۸۲۶/ ۳میلیارد یورو اعلام کرد.

مبادلات تجاری ایران و اتحادیه‌اروپا در ماه‌‌‌‌‌‌‌‌های ژانویه تا اکتبر۲۰۲۱ با رشد ۵‌درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. در ۱۰‌ماهه سال۲۰۲۰ کل مبادلات دو طرف ۶۳۵/ ۳ میلیارد یورو اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش صادرات اتحادیه اروپا به ایران در ۱۰‌ماه نخست ۲۰۲۱ با رشد ۲‌درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و از ۰۳/ ۳ میلیارد یورو در‌ماه‌های ژانویه تا اکتبر سال گذشته به ۰۹/ ۳میلیارد یورو در مدت مشابه سال‌جاری رسیده است.

میان اعضای اتحادیه اروپا، آلمان، اسپانیا و ایتالیا بیشترین صادرات کالا به ایران را در ۱۰‌ماهه ۲۰۲۱ داشته‌‌‌‌‌‌‌‌اند. آلمان با صادرات ۱۶/ ۱میلیارد یورویی بیشترین سهم را داشته است به‌طوری که ۳۷‌درصد کل صادرات اروپا به ایران از مقصد آلمان بوده است.

واردات اتحادیه اروپا از ایران در ماه‌‌‌‌‌‌‌‌های ژانویه تا اکتبر امسال نیز رشد قابل‌توجه ۲۱‌درصدی داشته و به ۷۳۶ میلیون یورو رسیده است. اتحادیه اروپا در مدت مشابه سال قبل ۶۰۵میلیون یورو کالا از ایران وارد کرده بود.

آلمان، ایتالیا، فرانسه و اسپانیا بیشترین واردات کالا از ایران را در ۱۰‌ماهه ۲۰۲۱ داشته‌‌‌‌‌‌‌‌اند. در میان واردات‌کنندگان کالا از ایران، آلمان در رتبه نخست قرار داشته به‌طوری که ۲۲۰‌میلیون یورو معادل ۳۰‌درصد کل واردات اروپا، از ایران واردات داشته است.

دسترسی سریع به محتوای صفحه