گزارش برگزاری وبینار تخصصی بلاک چین و رمز ارزها

زمان: دو‌شنبه 26 آبان ماه 99 ساعت 14 عصر به مدت 2 ساعت و 15 دقیقه

ارائه‌دهندگان:

دکتر محمدعلی مداح علی: عضو هیئت‌علمی دانشگاه شریف

حنظله اکبری: مدیر فنی شرکت رستاک میدیا

مصطفی قمری: مدیرعامل شرکت توسعه سرمایه‌گذاری بینوست

امیرعباس امامی: مدیرعامل استارت آپ کارچین

احسان قاضی‌زاده: مدیرعامل صرافی رمز ارز اکسیر

 

گزارش اجمالی

رئوس مطالب:
• تکنولوژی نوظهور بلاک چین، تأثیرات، فرصت‌ها، تهدیدها
• سرمایه‌گذاری روی شرکت‌های بلاک چین و رمز ارزها
• مدل کسب‌وکار بلاک چینی
• بازار رمز ارزها در ایران
• به همراه پرسش و پاسخ

در این وبینار علاوه بر معرفی تکنولوژی بلاکچین و نیز قابلیت‌های این فناوری، نمونه‌هایی از استارت آپ های موفق در این حوزه به مخاطبین معرفی شد.

مشروح این رویداد

مصطفی قمری مدیرعامل شرکت بینوست ضمن معرفی تکنولوژی بلاکچین، به‌ضرورت های وجود این‌گونه فناوری‌ها در عرصه تبادلات تجارت پرداخت. از منظر ایشان استفاده از بلاکچین و رمز ارزها، پایان دادن به حاکمیت ارزهای رایج مانند دلار است.

مثال: مزیت رقابتی چین، شرکت‌های کوچک و متوسط و تجار چینی هستند که به‌واسطه آن‌ها می‌توانند یوان دیجیتال را در جهان مورداستفاده قرار دهند و به دلیل ساده‌تر بودن تراکنش به‌وسیله یوان دیجیتال نسبت به دیگر کارنسی ها احتمالاً مورد استقبال تجار قرار گیرد. از دیگر محورهای صحبت مصطفی قمری می‌توان به ارتباط بلاکچین با دنیای واقعی صنعت، سرمایه‌گذاری بلندمدت بر روی بلاکچین و همکاری‌های حوزه بلاک چین اشاره کرد.

دکتر محمدعلی مداح علی در ابتدای صحبت با اشاره به قرارگرفته ما در عصر ارتباطات به تغییر پارادایم در دریافت اطلاعات و داده‌ها اشاره کرد. از منظر ایشان درگذشته شاید اصلی‌ترین منابع دریافت اطلاعات آژانس‌های خبری بودند که عمدتاً از طریق روزنامه و یا وب‌سایت داده‌ها و اخبار را با مخاطبان به اشتراک می‌گذاشتند اما امروزه این شبکه‌های اجتماعی هستند که نقش تعیین‌کننده‌تری در این حوزه ایفا می‌کنند. چراکه مرزی برای انتقال اطلاعات وجود ندارد.
جمع‌آوری داده‌های مخاطبین و یافتن الگوهای رفتاری مشتریان در فضای مجازی باعث شده که وب‌سایت‌ها به سمت توزیع و ارائه داده‌ها بر اساس سلایق مشتری‌ها قدم بردارند و از این طریق تعامل با مخاطب به نحو زیادی بیشتر شود. سرویس‌های اشتراکی و خدماتی نیز در همین راستا شکل گرفتند. برای مثال اوبر.

امیرعباس امامی دیگر سخنران این رویداد مقدمه‌ای در مورد مدل بیزینسی بلاکچین ارائه نمود. از منظر ایشان بحث بهره‌وری و امنیت دو عنصر کلیدی در طراحی مدل‌های تجاری بلاک چینی هستند.

ایشان در ادامه صحبت‌های خود به معرفی استارت آپ کارچین پرداختند. «کارچین در راستای تسهیل اکوسیستم حمل‌ونقل است. در CarChain، ارائه‌دهندگان خدمات حمل‌ونقل می‌تواند با سایر بازیگران این حوزه در یک اکوسیستم آزاد، غیرمتمرکز و رقابتی ارتباط برقرار کند.»

احسان قاضی‌زاده ضمن معرفی تاریخچه و خط سیری از رمز ارزها به بحث تبادلات رمز ارزها پرداخت. بازار رمز ارزها در ایران و جهان، میزان سرمایه‌گذاری جهانی در این بخش، سرمایه‌گذاری‌های جدید در این حوزه، سیکل آگاهی در رمز ارزها و ارزیابی بازار ایران در حوزه رمز ارزها ازجمله موضوعاتی بود که در صحبت‌های این فعال حوزه رمز ارزها مطرح شد.

انتهای خبر./