اخبار اقتصادی اتریش هفته سوم مهرماه99

اخبار اقتصادی اتریش( هفته سوم مهر ماه 1399)
برخی از مهمترین اخبار اقتصادی اتریش در هفته سوم مهر ماه 1399 که در رسانه‌های این کشور منتشر شده به شرح زیر است :

بحران کرونا درآمدهای حوزه گردشگری را به یک سوم کاهش داده است

وینرتسایتونگ: ‌به نقل از موسسه پژوهش های اقتصادی اتریش، در سه ماهه تابستان سال جاری، درآمدهای حوزه گردشگری تا ۲ .۷ میلیارد یورو کاهش یافته است. بیشترین میزان کاهش مربوط به وین با ۸۱ درصد کاهش درآمد در پایان فصل تابستان می‌باشد. ایالت کرنتن کمترین صدمه را در این خصوص متحمل شده است و تنها ۱۳ درصد کاهش درآمد داشته است. به طور میانگین، حوزه گردشگری در تابستان ۳۲ درصد از درآمد خود را در تابستان در مقایسه با تابستان سال گذشته از دست داده است.

کمک هزینه ۲۰۰ هزار یورویی برای توسعه زیرساخت های هوش مصنوعی شرکت ها

وبسایت وزارت اقتصاد و دیجیتال سازی اتریش: وزارت فدرال اقتصاد و دیجیتال سازی با کمک صندوق فناوری اتریش به شرکت ها برای توسعه زیرساخت های هوش مصنوعی، اینترنت اشیاء و دیجیتال سازی کمک می‌کند. به موجب این همکاری شرکت هایی که علاقمند به توسعه زیرساخت های دیجیتالی به ویژه در حوزه هوش مصنوعی باشند تا سقف ۲۰۰ هزار یورو کمک هزینه دریافت خواهند کرد.

وزیر اقتصاد و دیجیتال سازی: ساعات ارائه خدمات برای رستوران‌ها در وین نیز باید تا ساعت ۲۲ باشد

وبسایت وزارت اقتصاد و دیجیتال سازی اتریش: خانم شرامبوک امروز درنشست خبری وزارت اقتصاد و دیجیتال سازی، مساله اشتغال را اولویت دولت اعلام کرد و گفت : دولت همزمان با کاهش پیچیدگی‌های اداری و کمک به شرکت ها و صاحبان تجارت در دوران کرونا، برای حفظ شرکت ها و کمک به تامین سلامت کارکنان، ساعات اداری و همچنین ساعات فعالیت رستوران‌ها و کافه‌ها در پایتخت نیز می‌بایست تغییر کنند.

شرکت فوست آلپین از اتحادیه اروپایی درخواست کمک مالی کرد

آپا: شرکت فوست آلپین اتریش برای تولید فولاد عاری از آلاینده‌های محیط زیستی، از اتحادیه اروپایی درخواست کمک مالی کرده است. شورای وزیران امروز ، ۷ اکتبر ۲۰۲۰، میزان درخواستی این شرکت را به تایید رساند و به وزیر محیط زیست اتریش تحویل داد. این شرکت به دنبال آن است تا بتواند برق و هیدروژن را جایگزی زغال و زغال سنگ نماید. طرح پایانی این شرکت قرار است تا سال ۲۰۲۱، تحویل کمیسیون اتحادیه اروپایی گردد و قدم اول برای اجرایی نمودن این کابل گذاری برای خطوط برق با ولتاژ ۲۲۰ کیلو ولت می‌باشد. اتحادیه اروپایی در صورت موافقت، بین ۲۵۰ تا ۳۵۰ میلیون یورو به این شرکت کمک هزینه پرداخت خواهد کرد.

آمار تجارت خارجی اتریش در نیمه نخست سال

وینرتسایتونگ: صادرات اتریش در نیمه نخست سال جاری ۵ .۱۰ درصد کاهش پیدا کرده است.همچنین واردات نیز ۱ .۱۳ درصد کاهش داشته است. بحران کرونا، تبعات بی سابقه ای را برای صادرات و واردات اتریش به همراه داشته است. اتریش در نیم سال نخست در حدود ۸۲ میلیارد یورو در بخش صادرات از دست داده است و واردات نیز ۸۲ میلیارد یورو کاهش داشته است. به نقل از مرکز آمار اتریش، تراز تجاری اتریش در نیم نخست از 33 . 3 به ۵۴ .۰ رسیده است. صادرات اتریش به کشورهای غیر اروپایی ۷ .۱۱ درصد کاهش یافته است و واردات از این کشورها نیز ۳. ۱۳ درصد کاهش یافته است.

انتهای خبر/.