اخبار اقتصادی اتریش هفته دوم بهمن ماه 99

برخی از مهمترین اخبار و تحولات اقتصادی اتریش در هفته دوم بهمن ماه 1399

کاهش تعداد شرکت‌های ثبت‌شده خارجی در اتریش در سال 2020

کوریه: نسبت به سال 2019 که تعداد شرکت‌های تأسیس‌شده در اتریش افزایش چشمگیری پیدا کردند، سال 2020، تعداد شرکت‌های جدید ثبت‌شده کاهش یافتند. به گزارش آژانس سرمایه‌گذاری اتریش ABA، 353 شرکت خارجی جدید در سال 2020 در اتریش به ثبت رسیده‌اند و این شرکت‌ها مجموعاً 580 میلیون یورو سرمایه‌گذاری نموده‌اند و توانستند 2165 فرصت شغلی جدید در اتریش ایجاد نمایند. این میزان در سال 2019، 462 شرکت، 1.85 میلیارد یورو و 4896 فرصت شغلی جدید بوده‌اند.

هارالد ماهرر ریاست اتاق فدرال اقتصادی اتریش: هر هفته تعطیلی فروشگاه‌ها برابر با 7. 1 میلیارد یورو می‌باشد

کرونه: هارالد ماهرر ریاست اتاق فدرال اقتصادی اتریش در جلسه امروز اتاق در خصوص تعطیلی‌های سراسری گفت: شرایط اقتصادی و سلامت روانی اتریشی‌ها به‌طور کامل تحت تأثیر تعطیلی‌های سراسری قرارگرفته است. در حال حاضر تعطیلی‌ها هفته‌ای 1.7 میلیارد یورو برای اقتصادی اتریش هزینه به همراه دارند. در زمان تعطیلی دور نخست کرونا در اتریش این میزان هزینه در حدود هفته‌ای یک میلیارد یورو بود و در زمان تعطیلی‌های دور دوم به 1.4 میلیارد یورو در هر هفته رسید.

گزارش صندوق بین‌المللی پول: رشد 5. 5 درصد اقتصاد جهانی در سال 2021

کرونه: در گزارش متفاوتی نسبت به آنچه مرکز آمار اتریش اعلام می‌کند، صندوق بین‌المللی پول رشد اقتصاد جهانی را برای سال 2021 بالغ‌بر 5.5 درصد ارزیابی کرده است و معتقد است چرخه عرضه و تقاضای جهانی، به‌زودی به شرایط عادی بازمی‌گردد. صندوق بین‌المللی پول بر تلاش کشورها برای واکسیناسیون سراسری تأکید کرده و می‌افزاید، تنها واکسیناسیون در ژاپن و آمریکا، می‌توانند نشانه‌های مثبت برای شرایط اقتصادی سال جاری به همراه داشته باشد. صندوق بین‌المللی پول کاهش رشد اقتصادی جهانی را در اکتبر سال 2020، بالغ‌بر 4. 4 درصد ارزیابی کرده بود که در پایان سال 2020، این آمار را رو به پایین و نزدیک به 5.4 – درصد تصحیح کرد.

پرداخت فوری، جایگزین پول در اتحادیه اروپایی خواهد شد

کرونه: واریز مستقیم به‌حساب فروشگاه‌ها از سیستم آنلاین بانکی در آینده جای خود را به نقل‌وانتقال وجه نقد برای خرید در فروشگاه‌ها خواهد داد. اتحادیه اروپایی و به‌ویژه حوزه یورو در سال گذشته میلادی در خصوص توسعه زیرساخت‌های دیجیتالی برای حوزه پولی و بانکی برنامه‌های گوناگونی را ازجمله آنلاین نمودن تمام‌پرداخت‌ها و همچنین استفاده از یورو دیجیتالی را موردبحث و بررسی قرار داده است.

بانک مرکزی اتریش روش جدید پرداخت موردبحث ” Instant pay“ یا پرداخت فوری را با توجه به برنامه‌های زیرساخت‌های دیجیتالی کشور تا سال 2025 قابل‌اجرا می‌داند. همچنین کمیسیون اتحادیه اروپایی خبر از نهایی شدن متن قوانین و آیین‌نامه پرداخت‌های فوری تا پایان سال 2021 داده است.

افزایش تولید انرژی از منابع تجدید پذیر در سال 2020

خبرگزاری رادیو و تلویزیون اتریش: در سال 2020، اروپا رکورد تولید انرژی الکتریکی از جایگاه انرژی‌های تجدید پذیر را شکست و توانست برای نخستین بار میزان برق تولیدی از منابع تجدید پذیر را نسبت به سوخت‌های فسیلی افزایش دهد.

روزنامه زوددویچه آلمان، روز دوشنبه 25 ژانویه 2021، به نقل از اندیشکده انرژی آگورا آلمان نوشت: مجموع میزان برق تولیدشده از نیروگاه‌های آبی، بادی و خورشیدی در سال 2020، رکورد تازه و خوشحال‌کننده‌ای برای اروپا به شمار می‌آید. این اندیشکده همچنین میزان تولید برق از طریق سوزاندن زغال‌سنگ را با 50 درصد کاهش نسبت به سال 2019، ارزیابی کرده است.

انتهای خبر/.