اخبار اقتصادی اتریش هفته اول آذر99

آمار استفاده از خدمات تلفن و مخابرات در اتریش همزمان با بحران کرونا

کرونه: شرکت خدمات مخابراتیA1 اتریش 40 درصد از مجموع بازار خدمات تلفن و اینترنت را به خود اختصاص می دهد و شرکت مگنتا با وجود آنکه به عنوان مهم ترین خدمات دهنده مخابرات نسل پنجم در اتریش می‌باشد تنها 25 درصد از بازار فناوری اطلاعات و مخابرات اتریش را در اختیار دارد. پس از این دو, شرکت Drei دیگر شرکت اتریشی فعال در این حوزه می‌باشد که سهم 23 درصدی از مجموع بازار در اختیار دارد. بر اساس آمار، در سه ماهه دوم سال جاری, مکالمات تلفن همراه بسیار بیشتر از مکالمات از طریق خطوط تلفن ثابت بوده است. مکالمات از طریق تلفن همراه بیش از 7 هزار میلیون دقیقه و از طریق خطوط ثابت تنها در حدود 558 میلیون دقیقه بوده است. همچنین میزان استفاده از اینترنت 1672 پتابایت در سه ماهه نخست و در سه ماهه دوم 1678 پتابایت بوده است.

هزینه اتریش برای نزدیک شدن به اهداف محیط زیستی اتحادیه اروپایی افزایش می یابد

پرسه: اتحادیه اروپایی قرار است تا میانه ماه دسامبر سال جاری بسته پایانی حاوی اهداف اتحادیه را برای بهبود شرایط زیست محیطی اعلام نماید. اهداف اعلام شده از سوی اتحادیه اروپایی اتریش را ناچار به کاهش جدی میزان آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌های تا ۵۵ درصد میزان کنونی خواهد کرد. بسیاری از کارخانجات در سراسر اتریش نیازمند به روزرسانی سامانه‌های تهویه و دیگر بخش های اساسی مربوط با آلاینده‌های آب و هوا می‌باشند، که هزینه‌های سنگینی را برای صنعت اتریش به همراه خواهد داشت. اتریش برای رسیدن به اهداف آب و هوایی و محیط زیست ۲۰۲۰ اتحادیه اروپایی در پایان این دوره نیازمند ۴۰ درصد از درآمد ناخالص داخلی خود برای هزینه‌های جاری این اهداف می‌باشد.

تاثیرات اقتصادی ممنوعیت های موج دوم کرونا

وینرتسایتونگ: اعمال محدودیت ها در جریان موج دوم کرونا، تاثیرات اقتصادی بسیار کمتری داشته است. به گزارش بانک مرکزی اتریش، حوزه‌های گردشگری و اوقات فراغت بیشتری صدمات را متحمل شده اند و در بخش تجارت و خرید و فروش، تاخیر در پخش و تحویل کالا و پرداخت ها وجود دارد. میزان کاهش تولید ناخالص داخلی در ماه نوامبر و دسامبر کمتر از ۷ درصد پیش بینی شده است در حالی که میزان کاهش تولید ناخالص داخلی در ماه مارس و آوریل سال جاری بیش از منفی ۲۵ درصد بود. بانک مرکزی اتریش همچنین در گزارش ۱۳ نوامبر خود پیش بینی کرده نرخ تورم در ماه دسامبر امسال و ژانویه سال آینده، تا ۳ درصد افزایش یابد.

اتریش در سال ۲۰۲۱، جامعه ای پیر تر خواهد بود

مرکز آمار اتریش: به گفته مرکز آمار اتریش روند تغییرات میانگین سن جامعه  در اتریش، نشان از پیر تر شدن این جامعه در سال ۲۰۲۱ نسبت به ۲۰۲۰ دارد. بر این اساس ، جمعیت اتریش از ۸۸ .۸ میلیون در سال ۲۰۱۹ با ۶ درصد رشد به ۴۵ .۹میلیون نفر در سال ۲۰۴۰ و در نهایت با ۱۲ درصد رشد به ۹۳ . ۹ میلیون نفر در سال ۲۰۸۰ خواهد رسید.

طبق گزارش مرکز آمار اتریش، اتریش تا سال ۲۰۲۲ به مرز ۹ میلیون نفر خواهد رسید و تا سال ۲۰۸۰، جمعیتی تقریبی بالغ بر ده میلیون نفر خواهد داشت و با وجود رشد، میانگین سنی نیز در این کشور بیشتر خواهد شد.

شرکت باطری سازی کرایزل، قرارداد همکاری با شل امضاء کرد

استاندارد: شرکت باطری سازی اتریشی کرایزل یکی از شرکت ها پیشرو در صنعت باطری‌های لیتیومی و سیستم های ذخیره انرژی الکتریکی در اتریش و در سطح اروپا می‌باشد. این شرکت در حال حاضر به عنوان یکی از تولید کنندگان اصلی باطری برای خودروهای برقی در سطح جهان به شمار می آید و حتی شرکت تسلا در سال ۲۰۱۸ تلاش کرد تا طرح باطری‌های نسل دوم این شرکت را به طور کامل خریداری کند. این شرکت در سال ۲۰۱۴ تاسیس شده است و با وجود سابقه کوتاه، توانسته است جایگاه ویژه ای در این صنعت کسب نماید. روز چهارشنبه ۱۸ نوامبر این شرکت از آغاز همکاری با شرکت بریتانیایی-هلندی شل داد. این دو شرکت در قرارداد همکاری تمرکز بر افزایش راندمان باطری‌های خودروهای الکتریکی خواهند داشت. شرکت کرایزل در حال حاضر درآمدی بالغ بر ۲۰ میلیون یورو داشته و ۱۴۰ نفر در آن مشغول به کار می‌باشند.

وزیر کار اتریش : اتریش تا کنون در این حد برای توسعه و مشاغل هزینه نکرده است.

آپا: خانم اشباخر وزیر کار اتریش در جلسه امروز کمیسیون بودجه پارلمان اتریش گفت : ما در برنامه کرونا ۱۱ میلیارد یورو تنها برای مشاغل در نظر گرفته ایم که در تاریخ اتریش چنین هزینه ای بی سابقه بوده است. در طرح بودجه ۲۰۲۱-۲۰۲۴ اتریش، توجه ویژه ای به مسائل مربوط به خانواده و به ویژه کار و مشاغل شده است. خانم آشباخر در ادامه افزود : تلاش ما در دولت بر این محور استوار است که مشاغل را تا حد امکان حفظ نماییم و قبل از آنکه نیاز به پرداخت کمک هزینه به خانوار باشد، در حوزه مشاغل وارد شویم و با کمک به کارفرما، تولید، رشد اقتصادی و توان خرید خانوار را حفظ نماییم. در سال جاری ۲ .۵ میلیارد یورو به صندوق کار کوتاه مدت پرداخت شده است و بر اساس هماهنگی‌های کنونی همچنان ۵ .۱ میلیارد یورو دیگر برای کارکوتاه مدت در سال ۲۰۲۱ در صندوق دولت موجود می‌باشد.

تلاش اروپا برای دسترسی به زیرساخت اَبر اطلاعات

کرونه: شرکت های اروپایی بسیاری در تلاش برای اجرای طرح اَبر اطلاعات اروپایی GAIA-X Cloud می‌باشند. تا کنون ۱۲۲ شرکت از فرانسه و آلمان و دیگر کشورهای اروپایی علاقمندی خود را برای اجرای این طرح اعلام کرده اند. امروز چهارشنبه ۱۸ نوامبر و فردا ۱۹ نوامبر، جلسه آنلاین برای برنامه ریزی‌های نخستین این طرح و اعلام آمادگی برای دریافت طرح های شرکت های اروپایی برگزار خواهد شد. اروپا به دنبال ایجاد زیرساخت اطلاعاتی مستقل از آمریکا و دیگر کشورها می‌باشد و برای رسیدن به این هدف در سال ۲۰۱۷ کشورهای آلمان و فرانسه سازمان غیر انتفایی را برای بررسی این طرح و ایجاد زیرساخت های اولیه در بلژیک تاسیس نمودند. اروپا در تلاش است تا بتواند میزان وابستگی خود را به زیرساخت های فناوری اطلاعات آمریکا مانند آمازون، آزور، گوگل و مایکروسافت کاهش دهد.

کاهش مجوز های خودرو در ۱۰ ماه نخست ۲۰۲۰

کوریه: تعداد خودروهایی که مجوز عبور و مرور در اتحادیه اروپایی دریافت کرده اند در دوران کرونا کاهش چشمگیری داشته است. تنها در ماه سپتامبر و پس از گذشت ۷ ماه از شروع بحران در اروپا، به طور موقت میزان مجوزهای صادر شده افزایش پیدا کردند و در اکتبر باری دیگر با شتاب نزولی بیشتر ۸ . ۷ درصد که برابر ۹۵۴ هزار خودرو می‌باشد، رسید. میزان این کاهش در اتریش تا پایان ماه اکتبر ۲۰۲۰، ۴ . ۳ درصد بوده است و همزمان تنها شرایط در کشورهای رومانی و ایرلند متفاوت بوده است و میزان صدور مجوز ها تغییر محسوسی نداشته اند و گاه حتی افزایش داشته اند. در ۱۰ ماه نسخت سال ۲۰۲۰، تعداد مجوزهای صادرشده در اروپا بالغ بر ۸ میلیون خودرو بوده است که کاهشی ۹ . ۲ میلیونی را نسبت به مدت زمان یکسان سال ۲۰۱۹ نشان می دهد.

انتهای خبر/.