aاتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش فعالیت خود را از سال 1397 با هدف ایجاد ارتباط بازرگانی، تجاری و حقوقی بین بازرگانان و تجار ایرانی و اتریشی و ارائه خدمات پشتیبانی و برقراری خط ارتباطی بین دو کشور آغاز نمود. در ابتدای مسیر تلاش کردیم تا افق آینده مجموعه خودمان را به سمت نگرشی نوین و مدرن سوق دهیم تا از این طریق بتوانیم یک ارتباط تجاری موفق را ایجاد و مدیریت کنیم.

ساعات کاری
  • شنبه تا چهارشنبه -۸ صبح الی ۱۶:۳۰
  • پنجشنبه و جمعه تعطیل
  • تعطیلات رسمی - تعطیل


آخرین اخبار و اطلاعیه ها

تلفن تماس: 02126701192

خیابان میرداماد - میدان کتابی - خیابان مجتبایی - کوچه دایانا - پلاک 1 - واحد 5

اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش > اخبار  > اقدام دولت اتریش در راستای حمایت از تولیدکنندگان و فروشندگان داخلی

اقدام دولت اتریش در راستای حمایت از تولیدکنندگان و فروشندگان داخلی

اقدام دولت اتریش در راستای حمایت از تولیدکنندگان و فروشندگان داخلی ( ایجاد آمازون اتریشی )

همزمان با تعطیلی فروشگاهها به خاطر شیوع ویروس کرونا ، وزیر اقتصاد و دیجیتال اتریش به منظور کمک به بازار داخلی دستور داد وزارت اقتصاد و دیجیتال با همکاری شرکتهای موجود آنلاین اتریشی به ایجاد و تشکیل یک server بزرگتر که از آن به عنوان آمازون اتریشی یاد می شود اقدام نمایند .

پس از آنکه آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار اتریش نشان داد که همزمان با تعطیلی فروشگاه‌ها به خاطر شیوع ویروس کرونا, خرید آنلاین اتریشی‌ها از پلاتفورم هایی مانند آمازون با رشد قابل توجهی مواجه بوده است، خانم دکتر شرامبوک وزیر اقتصاد و دیجیتال اتریش به منظور کمک به بازار داخلی و اقتصاد اتریش دستور داد وزارت اقتصاد و دیجیتال با همکاری شرکتهای موجود آنلاین اتریشی به ایجاد و تشکیل یک سرور ( server ) بزرگتر که از آن به عنوان آمازون اتریشی یاد می‌شود، مبادرت ورزد.

همچنین این وزارتخانه به دنبال فرهنگ سازی جهت خرید از فروشندگان و تولیدکنندگان داخلی می‌باشد. گفته می‌شود سامانه یادشده تا پایان تابستان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید. شایان ذکر است مرکزیت خدمات دهی شرکت آمازون در کشورهای آلمانی زبان اعم از اتریش و سوئیس در کشور آلمان قرار دارد. بر اساس گزارش هفته نامه فیوچر زون , 11 درصد از کل خرید خانوارهای اتریش(نه فقط آنلاین) از طریق شرکت آمازون می‌باشد.

در همین راستا، وزارت فدرال اقتصاد و دیجیتال سازی در وب سایت دولت الکترونیک اتریش به نشانی Oesterreich.gv.at(از سوی این وزارت در سال 2018 در راستای دیجیتال سازی خدمات دولتی طراحی شد) به معرفی فروشگاه‌های آنلاین معتبر اتریشی پرداخته است. در وب سایت مذکور به صورت موقت پلاتفورم های موجود در اتریش از سوی دولت به عنوان فروشندگان آنلاین مورد اعتماد معرفی شده اند و از اتریشی‌ها خواسته شده از طریق این پلاتفورم ها نسبت به خرید های آنلاین خود اقدام نمایند. نشانی صفحه مذکور به شرح ذیل است:

https://www.oesterreich.gv.at/public/onlinemarktplatz.html

وزیر اقتصاد و دیجیتال سازی اتریش همچنین تصریح نموده در راستای ارتقاء رقابت فروشگاه‌های آنلاین بومی‌با پلاتفورم هایی مانند آمازون، دولت از پایان تابستان سال جاری بسته‌های تشویقی را تهیه و ارائه خواهد کرد.

همزمان با این اقدام، اتاق فدرال اقتصادی اتریش نیز در همکاری تنگاتنگ با وزارت فدرال اقتصاد و دیجیتال سازی، از ظرفیت های خود جهت کمک به فروشندگان آنلاین استفاده کرده و به برگزاری دوره‌های آنلاین آموزشی تجارت الکترونیکی به صورت وبینار پرداخته است. در کنار مطالب آموزشی، اتاق بازرگانی فدرال هزینه‌های وارده از سوی پلاتفورم های غیر اروپایی و غیر اتریشی را با بازار داخلی اتریش و اروپا مقایسه نموده و در گزارش خود آورده است که شرکت هایی همچون آمازون سالیانه بیش از 10 هزار یورو به هر اتریشی به طور غیرمستقیم زیان می رسانند.

فهرست پلاتفورم های معتبر معرفی شده از سوی وزارت فدرال اقتصاد و دیجیتال سازی و اتاق فدرال اقتصادی اتریش به شرح ذیل می‌باشد:

shöpping.at مدل آمازون اتریشی

willhaben.at خرید و فروش آنلاین – ارتباط مستقیم خریدار و فروشنده

markta.at فروشگاه دیجیتال محصولات کشاورزی و دامی

niceshops.at مجموعه ای از فروشگاه‌های آنلاین اتریشی

Onlineshop Austria فروش آنلاین محصولات تولیدی اتریشی