نگاهی به غذاهای اتریشی‌ها در ایام کریسمس

بازارهای کریسمس اتریش با دکه‌های رنگی رنگی و روشن و رایحه شیرین بیسکویت‌های تزیین‌شده و عطر دارچین شهرت جهانی دارند. حالا که نزدیک کریسمس هستیم شما رو با جشنواره غذاهای اتریشی آشنا می‌کنیم.

 با سرد شدن هوا، غذاهای سنتی اتریش به بازیگران اصلی سفره‌های مردم اتریش تبدیل می‌شوند. کریسمس فرصت ایده آلی برای تجربه غذاهای اتریشی است از  نوعی کوفته (کنودل) گرفته تا کاستانیه (شاه‌بلوط تفت‌داده شده) و کلتزنبروت (نان میوه‌ای اتریش).

 

شام سنتی کریسمس در اتریش

در اتریش، کریسمس از بعدازظهر هایلیگه آبند یا شب کریسمس شروع می‌شود. در این روز، خانواده‌ها به‌طور سنتی در اطراف درخت کریسمس جمع می‌شود و کارول می‌خوانند. شام سنتی شب کریسمس در اتریش حول محور کپور سرخ‌شده می‌چرخد (ما خودمون سبزی‌پلو با ماهی داریم!) که این مربوط به زمانی است که کاتولیک‌ها کریسمس را روزه می‌گرفتند و بنابراین گوشت از فهرست غذاها خارج می‌شد. شام کلاسیک کریسمس در اتریش شامل کپور سرخ‌شده در کره، همراه با انواع سبزیجات و سیب‌زمینی است. پس از شام معمولاً تورته زاخا، معروف‌ترین کیک وین، یا کلوچه‌هایی مانند vanillekipferl (بیسکویت هلالی شکل که با آجیل درست می‌شوند) مصرف می‌شود.

بازارهای کریسمس اتریش پر از نوشیدنی‌هایی است که اغلب در یک لیوان زیبا و کریسمسی سرو می‌شوند و گاهی به شکل بوت یا قلب طراحی می‌شوند. البته اگر لیوان رو دوست داشتید باید از فروشنده خریداری کنید!

سوپ کدوحلوایی یک غذای ویژه جشن‌ها است.

در ماه‌های پاییز و زمستان سوپ کدوحلوایی محبوب همه اتریشی‌ها است. در اتریش، سوپ کدوحلوایی اغلب با خامه تازه و روغن کدوحلوایی سرو می‌شود.

کوفته دامپلینگ به همراه شام کریسمس سرو می‌شود.

کوفته دامپلینگ یا همان کنودل، برای همه اتریشی‌ها شناخته‌شده و محبوب است و در سفره شام کریسمس همه اتریشی‌ها کنودل وجود دارد. کنودل به‌راحتی در منزل و با کمترین مشتقات آماده می‌شود. G’roste knödel (دامپلینگ کوفته سرخ‌شده، معمولاً با تخم‌مرغ) را می‌توانید در برخی از بازارهای کریسمس نیز پیدا کنید.

اتریشی‌ها بیسکوییت و کیک مخصوص هم دارند!

یا آن‌ها را از درخت کریسمس آویزان کنید و یا مستقیماً از بسته‌بندی‌های شکیل بیرون بیاورید- لبکوخن، بیسکویت‌هایی که با ادویه‌هایی مانند میخک و دارچین یا نان زنجبیلی طعم دار شده‌اند، یکی از پایه‌های ثابت در زمان جشن است.

هلال وانیل یا Vanillekipferl، بیسکوییت کلاسیک دیگری است که در بازارها و نانوایی‌های اتریش پیدا خواهید کرد. یکی دیگر از کیک‌های معروف که اگر در زمستان از وین بازدید کنید با آن مواجه خواهید شد تورته لینتس است -این کیک شامل یک‌لایه مربای ترش و شیرین، مانند مربای رز بری در داخل آن و نوارهایی از خمیر است.

Weihnachtsstollen: اشتولن یک نوع کیک میوه‌ای نان مانند و ویژه کریسمس است. مواد این کیک را آرد، مخمر، آب، شکر، پوست مرکبات شکری شده مانند پرتقال، کشمش، هل سبز، دارچین تشکیل می‌دهند.

کریسمس اتریشی‌ها بدون کاستانیه و برتکارتوفلن معنا ندارد!

در وین، غرفه‌های عرضه غذاهای کریسمس در کنار غرفه‌های فروش کاستانیه(شاه‌بلوط بوداده) جلوه بهتری دارند. شاه‌بلوط‌های برشته، کمی نمک‌زده و در یک مخروط کاغذی سرو می‌شوند. هنگام گردش در بازارهای کریسمس یا تحسین چراغ‌های جشن در برودت زمستانی اتریش، کاستانیه بهترین خوراکی برای صرف وقت است. غرفه‌های کاستانیه در وین معمولاً برت کارتوفلن (سیب‌زمینی برشته) نیز سرو می‌کنند.

برگردان: مرتضی محمدی

انتهای خبر./