گزارش برگزاری وبینار استارت آپی

نخستین رویداد استارت آپی تجارت بین‌الملل با هدف معرفی و آشنایی با استارت آپ هایی که در حوزه تجارت بین‌الملل فعال هستند و یا راهکارهایی برای کمک به تسهیل تجارت خارجی دارند روز سه‌شنبه 10 تیرماه 99 ساعت 14 برگزار شد. این رویداد که با ثبت‌نام و استقبال بی‌نظیر مخاطبان (بیش از 100 نفر)  برگزار شد به‌صورت تخصصی بر استارت آپی هایی که در حوزه‌های بازاریابی بین‌الملل، نقل و انتقالات مالی، رمز ارزها، جابجایی اسناد و نمونه‌ها، لجستیک بین‌الملل فعال هستند پرداخت.

پس از هماهنگی‌های انجام‌شده با استارت آپ ها و نیز اطلاع‌رسانی‌های انجام‌شده توسط همکاران دبیرخانه، وبینار رأس ساعت 14 ظهر آغاز شد. در آغاز وبینار آقای عیان بد دبیر کل اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش ضمن خوشامدگویی به شرکت‌کنندگان، اهداف برگزاری این رویداد استارت آپی و نیز ماهیت و کارکرد آن را برای مخاطبین شرح دادند. در ادامه آقای محمدی، روابط عمومی اتاق، ضمن خوشامدگویی به حاضرین، به معرفی اجمالی استارت آپ ها و نیز زمان‌بندی برگزاری این رویداد پرداخت. این رویداد پس از حدود 150 دقیقه ارائه و پرسش و پاسخ در رأس 16:30 دقیقه به اتمام رسید.

اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش در تلاش است تا با ایفای نقش فعال در ارتباطات تجاری و اقتصادی، بتواند به سهم خود در ارتقا سطح کیفی استارت آپ های نوپا و نیز توسعه تجارت بین‌الملل و به‌طور خاص تجارت بین شرکای ایرانی و اتریشی قدم بردارد. بی‌شک این رویدادها می‌تواند به فعال‌تر شدن استارت آپ های حوزه تجارت منجر شود طبیعتا این امر مسئولیت ما را در این راستا پررنگ‌تر و سنگین‌تر می‌نماید.