aاتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش فعالیت خود را از سال 1397 با هدف ایجاد ارتباط بازرگانی، تجاری و حقوقی بین بازرگانان و تجار ایرانی و اتریشی و ارائه خدمات پشتیبانی و برقراری خط ارتباطی بین دو کشور آغاز نمود. در ابتدای مسیر تلاش کردیم تا افق آینده مجموعه خودمان را به سمت نگرشی نوین و مدرن سوق دهیم تا از این طریق بتوانیم یک ارتباط تجاری موفق را ایجاد و مدیریت کنیم.

ساعات کاری
  • شنبه تا چهارشنبه -۸ صبح الی ۱۶:۳۰
  • پنجشنبه و جمعه تعطیل
  • تعطیلات رسمی - تعطیل


آخرین اخبار و اطلاعیه ها

تلفن تماس: 02126701192

خیابان میرداماد - میدان کتابی - خیابان مجتبایی - کوچه دایانا - پلاک 1 - واحد 5

اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش > اخبار  > پروازهای خارجی چه زمانی آغاز می‌شود؟

پروازهای خارجی چه زمانی آغاز می‌شود؟

 

 پروازهای خارجی چه زمانی آغاز می‌شود؟

طی ماه‌های گذشته کشورهای بسیاری به خاطر شیوع ویروس کرونا مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را به روی یکدیگر بستند و حدود ۱۷ هزار هواپیما در این ایام زمین‌گیر شد. حالا مذاکراتی بین کشورهای مختلف درگرفته که به گفته مسئولان صنعت هوایی کشور این امید وجود دارد، پروازهای خارجی ایران نیز در آینده نه‌چندان دور به شرایط قبل از شیوع این بیماری نزدیک شود.

از اسفندماه سال گذشته که ویروس کرونا در ایران و به‌تدریج در بسیاری از کشورهای جهان شیوع پیدا کرد محدودیت‌های زیادی برای تردد مسافران و سفرهای هوایی اعمال شد و کشورهای مختلف به‌تدریج انجام هرگونه پروازهای مسافری را تا اطلاع ثانوی ممنوع کردند. به گفته مقصود اسعدی سامانی -دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی- در این ایام تقریباً ۱۷ هزار هواپیما زمین‌گیر شد و بسیاری از ایرلاین‌های بزرگ دنیا تا مرز ورشکستگی و تعطیلی پیش رفت.

حالا بر اساس اطلاعات و اخبار منتشرشده بسیاری از کشورهای اروپایی مذاکراتی را آغاز کردند تا بتوانند با اعمال شرایط و پروتکل‌های بهداشتی پروازهای مسافری خود را به حالت عادی بازگردانند و تقریباً همه دولت‌ها این مذاکرات را شروع کرده‌اند.

سامانی دراین‌باره به ایسنا گفت: مذاکرات کشورهای مختلف با یکدیگر آغازشده و ایران نیز این کار را در دستور کار خود قرار داده است، در این میان کشورهای مختلف قوانین و پروتکل‌هایی برای خود تعریف کردند تا ضمن جلوگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا مرزهایشان را برای تردد مسافران به‌صورت تدریجی باز کنند که البته در این میان اولویت رعایت شرایط و پروتکل‌های بهداشتی سخت‌گیرانه است.

وی افزود: توافق ایران با هلند و قطر برای انجام پروازهای مسافری به‌صورت خاص و موردی نتایج همین مذاکرات است و به نظر می‌رسد پروازهای مسافری خارجی در آینده نه‌چندان دور و البته با رعایت الزامات و پروتکل‌های بهداشتی از سر گرفته خواهد شد.

رضا جعفر زاده – سخنگوی سازمان هواپیمایی- نیز در گفت‌وگو با ایسنا دراین‌باره اظهار کرد: از سر گرفتن پروازهای مسافری خارجی بستگی به‌سرعت رفع محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا از سوی کشورهای مختلف دارد. البته شرکت‌های هواپیمایی باید بر مبنای محاسبات اقتصادی‌شان ببینند که پروازشان لود قابل‌قبول (لود پرواز شامل وزن مسافران، بار و سوخت هواپیماست) و صرفه اقتصادی دارد یا خیر.

وی ادامه داد: همان‌طور که کشورها و شهرهای مختلف دنیا محدودیت‌های متفاوتی در ماه‌های گذشته برای پروازهای مسافری اعمال کردند رفع آن نیز می‌تواند متفاوت باشد اما اگر این محدودیت‌ها در مذاکرات و پروتکل‌هایی که کشورها اعلام می‌کنند، برطرف شود هیچ مشکلی برای انجام پروازهای مسافری وجود ندارد.

جعفر زاده بابیان اینکه به‌غیراز پروازهایی که به‌ضرورت در این ایام انجام می‌شود نمی‌توان زمان خاصی برای عادی شدن شرایط پروازهای مسافری خارجی اعلام کرد، گفت: در هر یک از روش‌های حمل‌ونقل شرایط متفاوتی وجود دارد و نمی‌توان آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کرد اما در حوزه هوایی آغاز پروازها و شروع فعالیت‌ها چندان زمان‌بر نیست و تنها بستگی به رفع محدودیت‌ها دارد.

اشتراک