وبینار تخصصی پلاسما درمانی

ظهر دوشنبه و به‌صورت مجازی برگزار شد.

وبینار بین‌المللی معرفی آخرین دستاوردهای پلاسمادرمانی و درمان بیماری کرونا

در این وبینار که با برنامه‌ریزی اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش و با همکاری سفارت اتریش در ایران، انجمن فرهنگی اتریش، سازمان انتقال خون ایران و شرکت درمان آرا برگزار شد، آخرین دستاوردهای بین‌المللی و یافته‌های پژوهشی در حوزه درمان بیماری کرونا موردبررسی و تبادل‌نظر قرار گرفت.

حضور متخصصانی از دانشگاه‌ها، پژوهشگاه و شرکت‌های آلمانی، ایرانی و اتریشی در این وبینار و متفاوت بودن موضوعات طرح‌شده سبب استقبال بی‌نظیر مخاطبان شد به‌طوری‌که بنا بر درخواست ثبت‌نام کنندگان ظرفیت اتاق وبینار تا 2 برابر افزایش پیدا کرد.

در ابتدای این وبینار دکتر پیمان عشقی، مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران ضمن تشکر از اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش برای برگزاری وبینار، در مورد آخرین دستاوردهای درمان کرونا از طریق پلاسما و نتایج آخرین تحقیقات انجام‌شده گزارش مبسوطی را ارائه داد و از چالش‌ها و نقاط قوت پژوهش‌های حوزه کرونا صحبت کرد.

در ادامه این وبینار پروفسور گرینیکس استاد دانشگاه پزشکی گراتس ضمن تشریح آخرین تحقیقات حوزه درمان بیماری کرونا در اتریش به تشریح نتایج بالینی این تحقیقات پرداخت.

دیگر سخنران این رویداد، دکتر سعید محمدی توضیحاتی در مورد چالش‌های موجود در تأمین پلاسمای شخص بهبودیافته را ارائه داد. معاون فنی سازمان انتقال خون ضمن بررسی کیس های درمانی، صحبت‌هایی را در مورد نقاط ضعف و قوت پلاسما درمانی نیز ارائه داد.

در انتهای این وبینار، پروفسور نینا وورل استاد دانشگاه پزشکی وین ضمن تمجید از تلاش‌های ایران در حوزه پلاسما درمانی، توضیحاتی را در مورد سازوکار استخراج پلاسما از بیماران بهبودیافته اتریشی ارائه داد و از موفقیت‌آمیز بودن استفاده از پلاسما در تسریع درمان کرونا خبر داد.

انتهای خبر/.