وین در صدر رتبه بندی کیفیت زندگی مرسر

وین اتریش

موسسه آمریکایی مرسر در آخرین رتبه بندی خود، وین پایتخت اتریش را شهری با بالاترین کیفیت زندگی در جهان ارزیابی کرد. در گزارش تازۀ این بزرگترین شرکت مشورتی منابع انسانی پیرامون کیفیت زندگی در شهرهای دنیا همچنین شهرهای اروپای غربی از نظر امنیت در صدر قرار گرفته‌اند.

در جایگاه دوم پژوهش موسسه بین المللی مشاوره ای مرسر که طی آن به مقایسه کیفیت زندگی در 231 شهر پرداخته شده است، شهر زوریخ قرار دارد. از دید شاخص کلی کیفیت زندگی پس از  زوریخ در سوئیس ونکوور در کانادا، مونیخ در آلمان و اوکلند در نیوزیلند به‌طور مشترک در رده سوم ارزیابی شده‌اند.

مرکر در مقایسه شهرهای جهان، معیارهای مختلفی را مورد بررسی قرار می دهد. این معیار ها شامل وضعیت سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی و علاوه بر آنها امنیت، سلامت، آموزش و سیستم های حمل و نقل می شوند.

در بررسی شرکت مرسر شرایط زندگی در شهرهای مختلف بر مبنای ۳۹ مؤلفه در قالب ۱۰ حوزه تجزیه و تحلیل می‌شود که عبارتند از محیط سیاسی و اجتماعی، محیط اقتصادی، محیط اجتماعی- فرهنگی، ملاحظات پزشکی و بهداشتی، مدارس و آموزش، خدمات عمومی و حمل‌ونقل، تفریح، کالاهای مصرفی،‌ مسکن، محیط‌زیست.

انتهای خبر./