aاتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش فعالیت خود را از سال 1397 با هدف ایجاد ارتباط بازرگانی، تجاری و حقوقی بین بازرگانان و تجار ایرانی و اتریشی و ارائه خدمات پشتیبانی و برقراری خط ارتباطی بین دو کشور آغاز نمود. در ابتدای مسیر تلاش کردیم تا افق آینده مجموعه خودمان را به سمت نگرشی نوین و مدرن سوق دهیم تا از این طریق بتوانیم یک ارتباط تجاری موفق را ایجاد و مدیریت کنیم.

ساعات کاری
  • شنبه تا چهارشنبه -۸ صبح الی ۱۶:۳۰
  • پنجشنبه و جمعه تعطیل
  • تعطیلات رسمی - تعطیل


آخرین اخبار و اطلاعیه ها

تلفن تماس: 02126701192

خیابان میرداماد - میدان کتابی - خیابان مجتبایی - کوچه دایانا - پلاک 1 - واحد 5

اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش > اخبار  > اخبار اتریش هفته دوم مهر ماه

اخبار اتریش هفته دوم مهر ماه

اخبار اقتصادی اتریش( هفته دوم مهر ماه 1399)

برخی از مهمترین اخبار اقتصادی اتریش در هفته دوم مهر ماه 1399 که در رسانه‌های این کشور منتشر شده در این مطلب آمده است:

    گردشگری در تابستان ۳۴ درصد کاهش درآمد داشته است

کرونه: صنعت گردشگری اتریش در تابستان سال جاری و به دلیل مشکلات به وجود آمده به سبب بحران کرونا تا ۳۴ درصد کاهش درآمد داشته است. میزان درآمد های حوزه گردشگری به ویژه در غرب اتریش تا ۴۰ میلیون یورو کاهش داشته است و طبق آمار ۵۰۰ واحد صنفی فعال در این حوزه در ماه آگوست ناچار به تعطیلی شده اند و اعلام ورشکستگی نموده اند.

    از اول اکتبر بسیاری از اتومبیل ها در اتریش ارزان خواهند شد

کوریه: قانون بیمه سبز از اول اکتبر امسال به اجرا گذاشته خواهد شد و اتومبیل های جدید، هیبریدی و برقی می‌توانند هزاران یورو در سال صرفه جویی نمایند. میزان بیمه خودروها بر اساس این قانون بر اساس قدرت موتور و میزان آلاینده‌ها محاسبه می‌شود و اتومبیل هایی که قدرت موتور بالا و آلایندگی بالایی دارند ناچار به پرداخت هزینه بیمه بیشتری می‌شوند.

   علاقمندی بیشتر اتریشی‌ها به پرداخت با کارت بانک به جای پول نقد

کوریه: طبق آمار منتشره از سوی مرکز آمار اتریش، یک پنجم اتریشی‌ها هنوز از پول نقد استفاده می‌کنند و نزدیک به ۸۰ درصد مردم از کارت های بانکی و یا  از سیستم آنلاین پرداخت های بانکی استفاده می نماید. مرکز آمار اتریش به نقل از انجمن صنفی بانکداران اتریش می نویسد : در زمان بحران کرونا، روند پرداخت در اتریش تغییر چشمگیری کرده است. اتریش به عنوان یکی از کشورهایی که تا پیش از بحران کرونا، مردم مقاومت زیادی نسبت استفاده از خدمات آنلاین و استفاده از کارت بانک ها داشتند، حال تغییر رویه داده و استفاده بیشتری از کارت های بانکی و سیستم های پرداخت بانکی آنلاین می نمایند. نتایج منتشره مربوط به نظر سنجی آنلاین از ۱۰۳۳ نفر در گروه‌های سنی میان ۱۸ تا ۷۰ سال می‌باشد که در این خصوص در هفته دوم سپتامبر ۲۰۲۰ صورت گرفته است.

استفاده از روبات در صنایع : اتریش میان ۱۵ کشور برتر جهان

کرونه: اتریش در رده بندی میزان استفاده از سامانه‌های اتوماسیون و روبات های صنعتی در صنایع، در میان ۱۵ کشور برتر جهان قرار دارد. در حال حاضر بالغ بر ۷ / ۲ میلیون بازوی روباتیک در صنایع سراسر جهان به کار گرفته شده اند که این میزان نسبت به تعداد روبات های مورد استفاده در سال ۲۰۱۹، رشدی بالغ بر ۱۲ درصد را نشان می دهد. در میان کشورهایی که بیشترین تعداد بازوهای روباتیک را مورد استفاده قرار داده اند، چین در جایگاه نخست قرار دارد و این بازوها سالانه درآمدی بالغ بر ۵۰ میلیارد دلار برای چین تنها از طریق کاهش هزینه‌های نیروی کار به همراه دارند. تعداد بازوهای روباتیک در اروپا نسبت به سال گذشته در مجموع ۷ درصد افزایش یافته است که بیشترین تعداد آنها در آلمان، فرانسه و ایتالیا مورد استفاده قرار گرفته اند. در این میان اتریش درجایگاه پانزدهم قرار داد و در مقایسه میان نسبت نیروی کار انسانی به روبات های مورد استفاده در صنایع، حتی تراکم بازوهای روباتیک بیشتری را نسبت به چین در اختیار دارد.

  بودجه ۸۰ میلیارد یورویی اتحادیه اروپایی برای برنامه پژوهشی «افق اروپایی»‌

کوریه: برنامه پژوهشی افق اروپایی، جانشین برنامه مشابه پژوهشی افق ۲۰۲۰ اروپا بوده است و در سراسر اروپا ۱۰۰ هزار فرصت شغلی حرفه ای جدید ایجاد خواهد کرد. بودجه ۸۰ میلیارد یورویی که در روز سه شنبه ۲۹ سپتامبر در بروکسل به تایید اعضاء کمیسیون اتحادیه اروپایی رسید، تمرکز بر زیرساخت های اساسی اتحادیه اروپایی، سلامت، دیجیتال سازی و محیط زیست خواهد داشت.

تغییرات جدید در هیات رئیسه شرکت نفت و گاز اتریش OMV

وینرتسایتونگ: مارک گرت ، مدیر عامل سابق شرکت زیرمجموعه او ام فا ، بورئالیس،  به عنوان ریاست هیات ناظر او ام فا انتخاب شد. پیش از این آقای ولفگانگ برنت، در این سمت فعال بوده است. آقای گرت، سابقه فعالیت مدیریتی در صنایع سنگین و انرژی دارد و از ژانویه ۲۰۲۱، به عنوان رییس هیات ناظر او ام فا فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

رئیس بانک مرکزی اروپا : اروپا به فکر چاره و جایگزین برای اسکناس است

استاندارد: خانم لاگارد در کنفرانس خبری ۲ اکتبر ۲۰۲۰ در خصوص سیاست پولی اروپا گفت : اروپا می‌بایست به سرعت به فکر جایگزین اسکناس و روی آوردن به رمز ارزها و یوروی دیجتال باشد. به گفته خانم لاگارد، اروپایی‌ها بیش از پیش به خدمات آنلاین روی آورده اند و روند رشد استفاده مردم از سیستم های دیجیتال با روند نگاه زیرساخت های اروپایی همراه نیست و سیستم بانکی در اروپا عقب مانده به شمار می آید. خانم لاگارد همچنین در ادامه افزود : در دوره زندگی در جهان دیجیتال وظیفه بانک مرکزی اروپا ایجاد اعتماد برای مردم اروپا و کشورها نسبت به زیرساخت های دیجیتال و حتی پول دیجیتالی می‌باشد وهیچ دلیلی برای چاپ اسکناس های جدید وجود ندارد.

پیشنهاد نماینده حزب سوسیال دموکرات ها در کنترل خصوصی سازی حوزه فوتوولتاییک

کوریه: آقای دوسکوزیل، عضو حزب سوسیال دموکرات های اتریش در گفتگو با آژانس مطبوعاتی اتریش آپا گفت :  من تا کنون چنین متن قانونی در تاریخ جمهوری دوم ندیده ام که تا این حد به طور مشخص در حقوق مالک دخالت مستقیم کرده باشد. قوانین جدید به تصویب رسیده در مورد امکان ساخت و ساز زیرساخت های فوتوولتاییک و مزرعه‌های انرژی خورشیدی در اتریش امکان بهره برداری از این انرژی را بسیار محدود کرده اند و برای ورود به این بازار، فاکتورهای بسیاری باید بررسی شوند. اقای دوسکوزیل نگرانی خود را در خصوص این قانون و دست بردن حزب مردم اتریش در حوزه انرژی‌های پاک به نفع حزب اظهار داشت و از پارلمان درخواست بررسی مجدد کرده است.

اشتراک