ملاقات اعضای هیئت مدیره اتاق با سفیر اتریش در تهران

پیام استفان شولتس سفیر اتریش

روز دوشنبه 4 تیرماه 97 اعضای هیئت‌مدیره اتاق بازرگانی ایران و اتریش با سفیر محترم اتریش دکتر استفان شولتز، دکتر گرابمایر رایزن بازرگانی سفارت اتریش و آقای ریگر قائم‌مقام سفیر و رئیس مؤسسه فرهنگی اتریش، در محل سفارت اتریش ملاقات کردند.

آقای سفیر ضمن خوشامدگویی و ابراز تعارفات صمیمانه و آشنایی با اعضای هیئت‌مدیره، انگیزه تأسیس اتاق بازرگانی ایران و اتریش را تحسین نموده و ضمن یادآوری ظرفیت‌های عظیم فرهنگی اقتصادی کشور ایران، خط‌مشی کشور اتریش را نه‌تنها به محدودسازی روابط بلکه به تقویت و گسترش روابط بین دو کشور تعیین نمودند. استفان شولتز همچنین بهینه‌سازی فرهنگ آموزشی، خلاقیت و خودکفایی را مؤثرترین راهکار خواندند. سفیر اتریش در ایران از همکاری‌های کشورش و ایران درزمینهٔ انرژی سبز مانند انرژی‌های بادی خورشیدی و مشابه آن خبر داد. وی افزود در حوزه انرژی سبز مانند انرژی‌های بادی خورشیدی و مشابه آن با ایران همکاری‌های گسترده‌ای خواهیم داشت.

آقای دکتر سلطانی ریاست اتاق بازرگانی ایران و اتریش نیز از به وجود آمدن این فرصت مناسب ابراز خوشنودی نموده و همچنین تأسیس اتاق بازرگانی ایران و اتریش را به‌مثابه بستری مناسب جهت توسعه و گسترش همکاری و تبادل اطلاعات اقتصادی و فرهنگی بین دو کشور تشبیه کردند. وی ضمن یادآوری روابط حسنه بین دو کشور در طول تاریخ بالغ‌بر 175 سال که علیرغم شرایط سیاسی خاص، هیچ‌گاه مخدوش نشده است تمایل و آمادگی اتاق بازرگانی ایران و اتریش را به برگزاری برنامه‌های مشترک و متنوع اقتصادی فرهنگی و یا اقتصادی هنری با سفارت اتریش و Advantage Austria اعلام نمودند. همچنین ضمن اشاره به سفر هیئت اعزامی همراه آقای رئیس‌جمهور به کشورهای سوئیس و اتریش در تاریخ 11 الی 14 تیرماه 97، امکان امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری و لزوم عملیاتی شدن آن‌ها را در این سفر پیش‌بینی کردند.

سپس دکتر گرابمایر رایزن بازرگانی محترم سفارت مشروحی از برنامه‌های دیدار آقای رئیس‌جمهور با روسای کشور اتریش و همچنین ملاقات هیئت تجاری با مؤسسات و شرکت‌های اتریشی را ارائه نمودند.

سپس آقای ریگر ضمن یادآوری روابط تاریخی بین دو کشور بالغ‌بر 175 سال، انجمن فرهنگی اتریش را قدیمی‌ترین انجمن فرهنگی خارجی در ایران معرفی نمود و از برگزاری دوره‌های آموزشی متنوع و برنامه‌های تفریحی فرهنگی نظیر فتح دماوند توسط کوهنوردان اتریشی با همکاری سازمان میراث فرهنگی خبر داد. اتاق بازرگانی ایران و اتریش نیز تمایل خود را در معرفی تعداد قابل‌توجهی از اعضا اتاق بازرگانی ایران و اتریش جهت عضویت و یادگیری زبان آلمانی در دوره‌های مختلف انجمن فرهنگی اتریش اعلام نمودند.

متعاقباً برنامه‌های آموزش زبان آلمانی در قالب برنامه‌های خاص جهت علاقه‌مندان به یادگیری در وب‌سایت اتاق بازرگانی ایران و اتریش منتشر خواهد شد.

انتهای خبر./