aاتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش فعالیت خود را از سال 1397 با هدف ایجاد ارتباط بازرگانی، تجاری و حقوقی بین بازرگانان و تجار ایرانی و اتریشی و ارائه خدمات پشتیبانی و برقراری خط ارتباطی بین دو کشور آغاز نمود. در ابتدای مسیر تلاش کردیم تا افق آینده مجموعه خودمان را به سمت نگرشی نوین و مدرن سوق دهیم تا از این طریق بتوانیم یک ارتباط تجاری موفق را ایجاد و مدیریت کنیم.

ساعات کاری
  • شنبه تا چهارشنبه -۸ صبح الی ۱۶:۳۰
  • پنجشنبه و جمعه تعطیل
  • تعطیلات رسمی - تعطیل


آخرین اخبار و اطلاعیه ها

تلفن تماس: 02126701192

خیابان میرداماد - میدان کتابی - خیابان مجتبایی - کوچه دایانا - پلاک 1 - واحد 5

اتاق مشترک بازرگانی ایران و اتریش > اخبار  > اتریش برای مقابله با کرونا از اطلاعات تلفن همراه شهروندان استفاده می‌کند

اتریش برای مقابله با کرونا از اطلاعات تلفن همراه شهروندان استفاده می‌کند

صدر اعظم اتریش به منظور مقابله با شیوع کرونا و بازگشت به آزادی‌های مجدد امکان رصد محل اقامت افراد از طریق دسترسی به اطلاعات تلفن‌های همراه آنان را الزامی دانسته است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه “فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ”، دولت اتریش برای مقابله با شیوع کرونا می خواهد تجزیه و تحلیل داده های تلفن های همراه شهروندان را در دستور کار قرار دهد.

دولت اتریش برای مقابله با شیوع بیماری کرونا تصمیم دارد پس از عید پاک از اطلاعات تلفن‌های همراه درباره محل اقامت صاحب تلفن بهره گیرد.

“سباستین کورتس”، صدر اعظم اتریش در یک کنفرانس خبری این خبر را اعلام کرده و گفت: «ما همه یک هدف داریم و آن این است که هر چه سریع‌تر آزادی خود را به دست آوریم.»

سباستیان کورتس در ادامه سخنان خود افزود که برای تحقق چنین هدفی اقدامات متفاوتی همچون امکان رصد محل اقامت افراد از طریق دسترسی به اطلاعات تلفن‌های همراه آنان الزامی است.

صدراعظم اتریش گفته است که به آن دسته از شهروندانی که صاحب تلفن‌های همراه نیستند، یک جاکلیدی مخصوص داده خواهد شد که به واسطه آن دولت از محل اقامت چنین افرادی نیز مطلع شود.

افزون بر این، دولت اتریش به استثنای دسترسی به اطلاعات تلفن‌های همراه، بر آن است تا تست بیماری کرونا را شتاب بخشد. دولت اتریش پیش‌بینی کرده است که از طریق تست سریع افراد امکان قرنطینه کردن سریع‌تر بیماران فراهم می‌شود.

سباستین کورتس گفته است که اقدامات آتی مقابله با کرونا در اتریش شامل حفاظت از افراد آسیب‌پذیر و سالمندان در این کشور خواهد شد. صدراعظم اتریش در عین حال تاکید کرده است که حتی در صورت کاهش محدودیت‌ها، مردم باید همچنان فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

یکی دیگر از مقررات پیش بینی شده از سوی دولت اتریش الزام بهره گرفتن از ماسک در مجامع عمومی برای همه شهروندان است.

کورتس در این باره گفت: «اقدامی که انجام آن در یک سوپرمارکت منطقی است، در دیگر نقاط نیز باید منطقی باشد.»

دولت اتریش بر آن است تا با افزایش تولید ماسک در داخل کشور، نیاز مردم به این کالا را مستقل از بازار جهانی تامین کند.

دولت اتریش تصمیم دارد تا محدودیت‌هایی که برای مقابله با بیماری کرونا پیش بینی شده است را گام به گام کاهش دهد. در همین رابطه قرار است دولت اتریش روز دوشنبه برنامه‌ای را به اطلاع مردم برساند.

گفته می‌شود که در گام نخست، فروشگاه‌ها به تدریج آغاز به کار خواهند کرد. حال آنکه احتمال می‌رود تعطیلی مدارس همچنان ادامه یابد.

صدر اعظم اتریش همچنین اعلام کرده است که آزادی مطلق سفر در صورتی که واکسنی برای این بیماری تولید شود وجود خواهد داشت. به این ترتیب صدر اعظم اتریش مردم این کشور را آماده می کند تا عادت های مرخصی خود را تغییر دهند.

صدر اعظم اتریش همچنین تاکید کرد: تا زمانی که هیچ واکسن و داروی مؤثری برای کرونا تولید نشود این بیماری همراه ما خواهد بود، و تا آن زمان آزادی سفری که ما قبلاً می شناختیم دیگر وجود نخواهد داشت.

بر اساس آمارهای رسمی تا به حال در اتریش حدود 11861 نف به کرونا مبتلا شده و 204 نفر هم در اثر ابتلا به لین بیماری جان خود را از دست داده‌اند.